RADIX umožňuje vysoce efektivním způsobem vyhledávat záznamy podle zadaných podmínek pomocí tzv. filtrů. Filtry lze použít i jako nástroj pro vyhledávání dle složitějších kritérií tam, kde nelze použít vyhledávání v seřazeném sloupci.
Jak pracovat s filtry Pro práci s filtry slouží kontextové menu ( tj. menu vyvolané stiskem pravého tlačítka myši na číselníku) nebo stiskem kláves CTRL+F.

Jak zrušit právě nastavený filtr Vyvolejte kontextové menu, zvolte příkaz Žádný filtr. Příkaz zruší právě použitý filtr, tj. zobrazí se všechny zadané záznamy daného číselníku (tabulky). Tato funkce je v menu k dispozici v případě, že je v tabulce aplikován některý z filtrů.
Jak vytvořit nový filtr Vyvolejte kontextové menu, zvolte příkaz Definice filtrů. Po zvolení této funkce se otevře okno Definice filtrů. V seznamu filtr vyberte volbu <nový filtr> do pole Název filtru zadejte název tak, aby co nejlépe vystihoval zadanou podmínku.
 Filtr je definován logickým výrazem s možností použití logických operandů A, NEBO (AND a OR) a s možností použití závorek pro složitější logické výrazy. Do jednotlivých řádků filtru zapište definici logického výrazu, řádky se přidávají tlačítkem Přidat, ruší se tlačítkem Vymazat. Celý filtr lze smazat tlačítkem Vymazat filtr. Definici filtru uložíte tlačítkem OK.
Pokud chcete změnit existující filtr, zobrazte si jeho definici výběrem daného názvu filtru v poli Filtr a postup editace je potom shodný jako při zadávání nového filtru.
Význam polí pro definici filtru: Operand1 - název sloupce Operátor - operátor logického výrazu Operand2 - hodnota v logickém výrazu. Pokud ponecháte nevyplněné, program se při aktivaci filtru na tuto hodnotu dotáže. A<>a - pokud je tato volba zaškrtnuta, rozlišují se malá a velká písmena. Operátor - operátor A, NEBO ( AND, OR ) spojující další řádek.
Jak změnit již nadefinovaný filtr Vyvolejte kontextové menu, zvolte příkaz Definice filtrů. V seznamu filtr, vyberte ten, který chcete editovat. Další postup provádění úprav je shodný jako při vytváření nového filtru.
Jak použít již nadefinovaný filtr Jestliže již máte nadefinované nějaké filtry pro daný číselník, pak názvy těchto filtrů se zobrazí jako další položky kontextového menu. Na následujícím obrázku je ukázka, jak bude vypadat kontextové menu v případě, že uživatel má pro daný číselník již definovány filtry s názvy Filtr 1, Filtr 2 a Filtr3.

Nadefinovaný filtr použijete tak, že v kontextovém menu vyberete funkci s názvem tohoto filtru. Jestliže je některý filtr právě použit (tj. záznamy v číselníku jsou podle něho právě filtrovány), tak v kontextovém menu je u názvu daného filtru doplněna značka. Na následujícím obrázku je ukázka kontextového menu značící, že číselník je právě filtrován dle filtru s názvem Filtr 2.

|